Aşağı Öveçler Mah. 1314 Cad. 36/A Çankaya / ANKARA
+90 (312) 472 00 99

Network

SWITCH

  • Power Over Ethernet, İngilizce sözcüklerinin kısaltmasından meydana gelerek “POE” yi oluşturur.
  • Amacı Ip tabanlı sistemlerde uç noktadaki cihazın enerji ihtiyacını, ek bir kablolamaya ihtiyaç duymadan data kablosu üzerinden taşınmaktır.
  • Yeni nesil switchlerde tümleşik olarak sunulabilmektedir.
  • Maliyet, zaman ve yer tasarrufu sağladığından güçlü bir pazar payı oluşturmaktadır.

Noktadan Noktaya (Point to Point)

Birçok şehir, kasaba ve köy yakın zamanda e-devlet projeleri ve vatandaşlık işlemleri sebebiyle daha önce ihtiyaç duyulmayan yüksek hızda internet bağlantısına ihtiyaç duymaya başlıyor. Yakın zamanda birçok eğitim kurumu, hastane ve belediyeler güvenli kablosuz bağlantılar üzerinden işlemlerini yerine getirmeye başlayacaklar. Bu konuda çözüm esnekliği sağlayan noktadan noktaya kablosuz veri iletimi çözümleridir.

Router & Vpn

Router ne işe yarar?

Gelen ağ paketlerini incelemek ve buna göre istemci bilgisayarlara gönderilmesini sağlamaktadır. Bu paketlerin en sağlıklı ve hızlı şekilde portlardan geçmesini sağlamaktadır.

Router nerede kullanılır?

Router genelde iş ortamlarda Ağ, Network ortamında birden fazla bilgisayarların bir birleri ile bağlantılarında kullanılmaktadır.

VPN nedir?

Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltılmışı olan VPN, basit bir anlatımla internet üzerinde kurulu bilgisayarlar grubundan oluşur. Bu özel bilgisayar ağı, örneğin yerel bir ağa fiziksel erişimi bulunmayan, dışarıdaki bir kişi tarafından ağ kaynaklarına erişmekte kullanılabilir. VPN’ler, güvenilmeyen ağlara bağlanırken bağlantıyı şifrelemek ve güvenli hale getirmek için de kullanılır.